Make a promise to live a lifetime in every heartbeat
Blog > Komentarze do wpisu
Baabul, czyli prawdziwy ojciec

Baabul to niezwykła opowieść, w której poruszonych jest wiele wątków.

Baabul opowiada o rodzinie rozumiejącej, że więzy krwi są najważniejszą wartością w życiu.

Baabul prezentuje relacje między ojcem a synem, które udowadniają, że jeśli się tylko naprawdę chce można się przyjaźnić ze swoim rodzicem (Relacje między Balrajem a Avim przypominają mi trochę bardzo przyjacielskie i ciepłe stosunki Sama i Rishiego z Kabhi Alvida Naa Khena). Tutaj ojciec nie jest pokazany jako osoba najważniejsza, która zawsze ma rację i która decyduje o życiu dziecka, a zwłaszcza w sprawie wyboru partnera na całe życie.

Baabul przedstawia także bardzo ważne uczucie jakim jest miłość. Miłość pod różnymi postaciami. Na pierwszy plan wysuwa się naturalnie uczucie Millie i Avi'ego, która zostaje dopełniona narodzinami wspaniałego malca, ale jednocześnie brutalnie przerwana w najmniej spodziewanym momencie.

W filmie oprócz spełnionej miłości pojawia się miłość nieodwzajemniona, miłość Rajata, który dla dobra ukochanej rezygnuje ze swego szczęścia.


Obok tych młodzieńczych uczuć jest również miejsce dla dojrzałej miłości Balraja i jego żony Shobhny, która pod koniec historii zostaje wystawiona na poważną próbę. Kolejnym, ale bardzo ważnym uczuciem jest miłość rodzicielska, miłość prawdziwego ojca, który kocha synową jak własną córkę. Ta miłość towarzyszy bohaterowi przez cały czas i dodaje siły, aby sprzeciwić się tradycji.

W tym miejscu pojawia się bardzo ważny wątek - sytuacja wdowy w Indiach, a także przywiązanie do tradycji i obyczajów. Baabul to nowoczesne i śmiałe spojrzenie na ten temat. Podejrzewam, iż wywołał wiele kontrowersji w świecie takiego narodu jakim są Indusi. Baabul zwraca uwagę, że życie jest ważniejsze od tradycji i nie należy go poświęcać tylko dlatego, że tak nakazuje zwyczaj.

Baabul to interesujący film, który wywołuje wiele emocji i pozwala zastanowić się nad istotnymi elementami egzystencji, dając jednocześnie nadzieję na nowy dzień z nowym wschodem słońca.

Dla zainteresowanych treść i trailer filmu "Baabul"
Ciekawy opis i recenzję przeczytać możecie u Arwenn:D

sobota, 02 czerwca 2007, pheobe6

Polecane wpisy

  • Dilwale, czyli O wielkim sercu

    Produkcja: RedChillies Entertainment Reżyseria: Rohit Shetty Scenariusz: Yunus Sajawal Muzyka: AmarMohile Obsada: Shah Rukh Khan, Kajol, Varun Dhawan, Kriti San

  • Kites, czyli Latawce

    Produkcja: Rakesh Roshan Reżyseria: Anurag Basu Scenariusz: Anurag Basu, Robin Bhratt Muzyka: Rajesh ROshan Obsada: Hrithik Roshan, Barbara Mori, Kangana Ranaul

  • Thoda Pyaar Thoda Magic, czyli Odrobina Miłości Odrobina Magii

    Produkcja: Aditya Chopra, Kunal Kohli, Vicky Bahri, Vivek Bhatnagar, MituBhowmick Lange Reżyseria: Kunal Kohli Scenariusz: Kunal Kohli Muzyka: Shankar- Eshaan -

Komentarze
2007/06/03 10:23:52
Dziękuję.;D
Baabul po prostu należy obejrzeć, bo to cudowny film z dużym podkładem emocjonalnym i świetną grą aktorów, szczególnie Rani. Film należy do moich najulubieńszych z Bollywood.:)
-
2007/06/03 15:22:54
Ależ nie ma za co:D Bardzo mi się spodobała Twoja recenzja i chciałam, żeby jak najwięcej osób ją przeczytało;)
Film jest świetny. Podczas jego oglądania towarzyszyło mi mnóstwo emocji i różnorodnych uczuć od radości i euforii po smutek i żal. Uwielbiam takie produkcje! Obok nich nie można przejść obojętnie.