Make a promise to live a lifetime in every heartbeat
Blog > Komentarze do wpisu
Mistress of Spice, czyli magia zmysłów
Już na wstępie napiszę, że film jest prześliczny. Zachwycił mnie swoim spokojem, pełną paletą barw, subtelną muzyką, a przede wszystkim opowiadaną historię. Polecam każdemu, kto chce poznać, co przyprawy kryją w sobie, jaką posiadają moc tworzenia i niszczenia. Jest to niezwykła historia o egzotyce i niepowtarzalności tradycji indyjskiej przeniesionej w realia świata Zachodu. To opowieść o życiu emigrantów, którzy wyjechali do Nowego Świata w poszukiwaniu lepszego życia. To również wspaniała historia miłości Tilo i Douga, która wydaje się nie mieć prawa w ogóle zaistnieć.


Czy wszyscy znajdą w bogatej i obiecującej realizację marzeń Ameryce własne szczęście?
Czy Tilo potrafi za pomocą przypraw pomóc swoim klientom w odkrywaniu własnej ścieżki postępowania?
Czy Przyprawy są surowe i nie znoszą sprzeniewierzania się ich zasadom?
Czy miłość ma większą moc niż Przyprawy, czy może jednak Przyprawy decydują o wszystkim?
Odpowiedzi n
a te i inne pytania znajdziecie oglądając historię Mistrzyni Przypraw.Film powstał na podstawie powieści Chitry Banerjee Divakaruni "Mistrzyni Przypraw" . Uważam, iż twórcy wspaniale przenieśli opowieść pisarki na ekran. Niektór elementy zostały pominięte, ale mimo wszystko twierdzę, że producent spisał się wyśmienicie. W zachwytach nad filmem nie mogę również pominąć Aishwaryi Rai, która stworzyła niepowtarzalną kreację i zasługuje na pełne uznanie.

Dla zainteresowanych treść filmu "Mistress of Spices" oraz wspaniała recenzja u Arwenn.

czwartek, 12 lipca 2007, pheobe6

Polecane wpisy

  • Tandoori Love, czyli Hinduski smak miłości

    Reżyseria: Oliver Paulus Scenariusz: Oliver Paulus, Stefan Hillebrand Zdjęcia: Daniela Knapp Muzyka: Marcel Vaid Choreografia: Gisela Rocha Obsada: Lawinia Wils

  • The Last Legion, czyli Ostatni legion

    Reżyseria: Doug Lefler Scenariusz: Jez Butterwort h, Tom Butterworth Muzy ka : Patrick Do yle Zdjęcia: Marco Ponte corvo Obsada: Colin Firth , Ben Kingsle y,

  • The Memsahib

    Produkcja: Kruti Majmudar Reżyseria: Kruti Majmudar Scenariusz: Kruti Majmudar Muzyka: Uday Mazumdar Obsada: Emily Hamilton, Parvin Dabas, Glenn Fitzgerald, Swe

Komentarze
Gość: siora, 212.160.172.*
2007/07/12 14:49:12
Jak myślisz kolejność zapoznania się z tym dziełem była dobra czy jednak najpierw powinno sie ogladac a potem czytać?
Film cudo :) Tak jak napisałaś spokaojny ,pełen ciepła film. Bardzo kobiecy.
Pozdrawiam
-
2007/07/12 15:07:17
Ja jestem zawsze zdania, że najpierw trzeba przeczytać książkę:) Z powieści można się więcej dowiedzieć np. jakie rozterki przeżywa bohater, jaki ma nastrój. Tego w filmie nie zawsze można wyłapać. Nie ma to jak książki:) Filmy z kolei dostarczają wielu doznań, dla których waro poświecić czas:)
-
2007/07/13 00:14:58
Ja właśnie film już obejrzałam, książki jeszcze nie dorwałam w swoje ręce. Z tą kolejnością różnie bywa, bo często adaptacje są dużo lepsze, ale jestem zdania, że dobrze, gdy filmy nie są wierne książkowemu pierwowzorowi, tylko traktują go jako wyjście, można wtedy coś magicznego wyczarować.
"Magia przypraw" z Ash bardzo mi się podobała, taki ciepły, miły film:)
-
2007/07/13 10:13:15
Chunni zgadzam się z Tobą w 100%!
-
2007/07/22 18:40:56
A ja znowu sie wybije :p Owszem filmu nie mogę zbytnio wiele zarzucić (oprócz koszmarnej gry Aish), ale mimo wszystko nie podobał mi się (niedługo Kasiu pomyślisz że mnie chyba nic nie zadowala :P). Ale nie załuję że go obejrzałam warto było choć nie przypadł mi do gustu.
-
2007/07/23 13:11:51
Elu nie pomyślę tak;) Mnie film szczególnie się spodobał, ponieważ wcześniej przeczytałam książkę i mogłam przeżyć tę historię jeszcze raz z doborowymi aktorami. Szczerze mówiąc nie potrafię chyba obiektywnie oceniać gry aktorów, bo Aish moim zdaniem jest świetna.