Make a promise to live a lifetime in every heartbeat
Blog > Komentarze do wpisu
Taare Zameen Par, czyli gwiazdy na ziemi

Taare Zameen Par to bardzo niezwykły film! Ukazuje świat dziecka mającego problemy z czytaniem i pisaniem (tzw. dysleksja) w sposób subtelny, a jednocześnie zachowując wszystkie szczegóły.

Chłopiec imieniem Ishaan grany przez niewiarygodnie przekonywującego Darsheela Safary’ego, jest wyjątkowy w tym sensie, że jego świat nie jest zdominowany przez książki, zadania domowe, sport czy inne rzeczy charakterystyczne dla dzieci w wieku szkolnym. Dużo bardziej pochłonięty jest wszystkim tym, co go otacza i co pozwala mu rozwijać wyobraźnię. Niestety ani rodzice, ani nauczyciele, którzy pragną przygotować dzieci do rywalizacji i walki w dorosłym życiu, nie są w stanie go zrozumieć. Najbardziej zdumiewającą postawę prezentuje ojciec chłopaka, który nawet nie próbuje dotrzeć do młodszego syna, traktując go często jak niechciane zło. Podobnie zresztą zachowują się nauczyciele, którzy sprowadzają swoją pracę do beznamiętnego wypełniania swoich obowiązków, nie zwracając uwagi na problemy podopiecznych.Dużo wiary w poprawę sytuacji, a także mnóstwo optymizmu i pogody ducha wnosi dopiero nauczyciel grany przez Aamira. Taka postawa daje nadzieję, że są na świecie ludzie bezinteresowni, dla których dobro drugiej osoby nie jest czymś obojętnym.Film udowadnia, że dzieci powinny być traktowane z czułością, cierpliwością i empatią, a dzieciństwo jest najważniejszym okresem w życiu każdego człowieka i powinno się je przeżywać najpełniej jak się potrafi. Poza tym Taare Zameen Par niesie głębokie przesłanie, że każde dziecko jest wyjątkowe, ponieważ jest jak przepiękna gwiazda na ziemi.

Aamir, debiutujący tym filmem w roli reżysera, udowodnił, że posiada idealne predyspozycje do odniesienia wielkiego sukcesu w tym zawdodzie. Stworzył wspaniały i błyskotliwy film z pięknymi zdjęciami i nastrojową muzyką.

Treść i trailer filmu Taare Zameen Par

Zdjecia: www.apunkachoice.com www.hamaraphotos.com

niedziela, 20 stycznia 2008, pheobe6

Polecane wpisy

  • Dilwale, czyli O wielkim sercu

    Produkcja: RedChillies Entertainment Reżyseria: Rohit Shetty Scenariusz: Yunus Sajawal Muzyka: AmarMohile Obsada: Shah Rukh Khan, Kajol, Varun Dhawan, Kriti San

  • Kites, czyli Latawce

    Produkcja: Rakesh Roshan Reżyseria: Anurag Basu Scenariusz: Anurag Basu, Robin Bhratt Muzyka: Rajesh ROshan Obsada: Hrithik Roshan, Barbara Mori, Kangana Ranaul

  • Thoda Pyaar Thoda Magic, czyli Odrobina Miłości Odrobina Magii

    Produkcja: Aditya Chopra, Kunal Kohli, Vicky Bahri, Vivek Bhatnagar, MituBhowmick Lange Reżyseria: Kunal Kohli Scenariusz: Kunal Kohli Muzyka: Shankar- Eshaan -

Komentarze
2008/01/21 04:39:15
Film jest absolutnie genialny, w ciekawy i intrygujący sposób przedstawia świat dzieci. Historia jest opowiedziana tak wspaniale i orginalnie, tyle w niej świeżości (mimo iż wiele jest filmów pokazujących antagonizm pomiędzy światem dzieci i dorosłych), że TZP jest absolutnie pozycją obowiązkową :)

No zarówno Aamirowi jak i Darsheelowi nalezą się wielkie brawa :)
-
2008/01/21 13:34:44
Masz absolutną rację! Film jest genialny i każdy powinien go zobaczyć, tym bardziej, że nie jest to typowa produkcjia z Bollywood, przez co może spodobać się większemu gronu osób. Zresztą nie będę nic więcej pisać, bo film broni się sam;) Cudo!
-
2008/01/21 14:27:04
Ja tylko jeszcze dodam *muszę bo się uduszę :D*, że ścieżka dźwiękowa również jest genialna, a Bum Bum Bole bije wszystko na łeb na szyję :D
-
2008/01/22 19:30:42
Nooo pewnie:)))) tańca na biurku nic nie pokona:) bioderka górą!
-
2008/01/24 22:26:55
Ach te bioderka ^^ Wogóle on w teledysku za dużo zdecydowanie nimi manewrował *przyprawiając mnie tym samym o zawał* ^^
-
2008/01/25 12:29:44
:D:D:D Dobrze, że Cię ktoś odratował, bo przecież przed nami jeszcze kolejne, nowe filmy, w których na pewno nie zabraknie podobnych scenek:)))
-
Gość: fan125, *.internetdsl.tpnet.pl
2009/04/10 13:17:41
gdzie można obejrzec ten fil?
-
2009/04/15 18:20:46
Taare Zameen Par już w tym roku doczeka się polskiej premiery na dvd. Póki co można korzystać z zagranicznych sklepów internetowych.
-
2009/05/19 03:48:33
Płakaliśmy na nim w kinie w Delhi, jak to ktoś napisal w recenzjach w merlinie, 2 godziny z prawie 3-ch całego filmu. Fajna była przerwa w środku seansu na toaletę i rozprostowanie się. Zapraszam do wymiany zbiorów muzyczno-filmowych.
misiek
office@viman.eu
-
2009/05/19 13:49:55
Misiek, witam serdecznie na blogu. Mnie nie było dane oglądać filmu na dużym ekranie, a tym bardziej w Delhi, więc gratuluję, że Tobie się to udało:) To musiało być wspaniałe przeżycie. Oglądając film w domu na małym ekranie TZP potrafi wzruszyć, a co dopiero w takich warunkach. Można pozazdrościć.