Make a promise to live a lifetime in every heartbeat
Blog > Komentarze do wpisu
Holiday, czyli dzisiaj tańczę, jutro kocham

Po prostu brak mi słów, żeby wyrazić moje odczucia jakie wywołał ten film. Tym razem ten stan nie wynika jak to najczęściej bywa w przypadku filmów Bollywood, z zachwytu, lecz wręcz przeciwnie – jestem oburzona! Porażka! Gdy przeczytałam krótki opis dystrybutora na opakowaniu płyty, że to będzie film luźno nawiązujący do „Dirty Dancing”. Niestety okazało się, że Holiday to kopia DD, a do tego całkowicie nieudana. Szkoda pisać na ten temat, ponieważ nie było w nim nic, co można by było zapisać jako plus. Spodziewałam się, że skoro ma to być film o tańcu i miłości jednocześnie, to w wykonaniu bollywoodzkich aktorów czeka mnie wspaniałe widowisko. Nic bardziej mylnego! Ani muzyka ani występy taneczne nie zachwycają, a odważę się powiedzieć nawet, że niektóre sceny odstraszają. Absolutnie nic mi się w nim nie podobało, a znajomą i ciekawą historię obrzydzili mi szczególnie aktorzy, a raczej osoby, które chyba mają zbyt wygórowane mniemanie o swoich umiejętnościach aktorskich, skoro odważyli się zaprezentować na ekranie. Podsumowując, film był dla mnie wielką męczarnią i absolutnie nie polecam go nikomu!


P.S.1 Zachęcałabym Was do napisania w komentarzach zalet jakie może dostrzegliście w tym „dziele”, ale nie sądzę, abym zmieniła kiedykolwiek nastawienie. Ten film jest obrazą dla amerykańskiej wersji i wielkim marnotrawstwem czasu.

P.S.2 Na koniec zamieszczę ciekawe spostrzeżenie jednej z forumowiczek (Ananti), które bardzo mi się spodobało i z którym zgadzam się całkowicie.

„Tytuł Holiday jest faktycznie adekwatny, jako że wszelkie talenty reżyserki, scenarzysty i aktorów udały się zapewne na wakacje, i pozostała tylko marność nad marnościami.

Treść filmu Holiday
piątek, 29 sierpnia 2008, pheobe6

Polecane wpisy

  • Dilwale, czyli O wielkim sercu

    Produkcja: RedChillies Entertainment Reżyseria: Rohit Shetty Scenariusz: Yunus Sajawal Muzyka: AmarMohile Obsada: Shah Rukh Khan, Kajol, Varun Dhawan, Kriti San

  • Kites, czyli Latawce

    Produkcja: Rakesh Roshan Reżyseria: Anurag Basu Scenariusz: Anurag Basu, Robin Bhratt Muzyka: Rajesh ROshan Obsada: Hrithik Roshan, Barbara Mori, Kangana Ranaul

  • Thoda Pyaar Thoda Magic, czyli Odrobina Miłości Odrobina Magii

    Produkcja: Aditya Chopra, Kunal Kohli, Vicky Bahri, Vivek Bhatnagar, MituBhowmick Lange Reżyseria: Kunal Kohli Scenariusz: Kunal Kohli Muzyka: Shankar- Eshaan -

Komentarze
2008/08/29 23:20:59
Potwierdziłaś moje najgorsze przeczucia - mimo, iż film jest dostępny na naszym rynku unikam go jak ognia. Teraz też wiem, że na pewno po niego nigdy nie sięgnę, wolę inaczej zagospodarować swój wolny czas :)
-
2008/08/30 21:42:15
A może być zaleta luźniej związana z tym dzieUem (którego nie widziałam i nie zamierzam widzieć:D)?? Zmotywowało Cię do wpisu na blogu i to po takiej przerwie:) To zawsze coś:D
-
2008/08/31 11:17:27
Ok Kasiu :):) Będę go omijała :) Szukam jakiejś perełki ale nic nie wpada mi w ręce :(
-
2008/08/31 16:06:55
Achajka - bardzo dobrze robisz! Żałuję trochę, że mnie nikt nie ostrzegł;)

Mariola - hehehe no można chyba tak powiedzieć:) nie pisałam od ponad miesiąca, aż w końcu nie wytrzymałam po tym seansie. Przed tym filmem trzeba ostrzegać widzów.

Arois - i to szerokim łukiem:) ja również od dłuższego czasu poszukuję jakiegoś tytułu, który mnie zaciekawi i zainspiruje, ale póki co trafiam na takie jakieś nijakie produkcje.
-
2008/09/01 19:11:58
Ale przecież ostrzeżeń o Holiday na forum jest sporo:) Od dawna:)

Może to zabrzmi dziwnie ale ja nie mam problemu z ciekawymi filmami:D Kolejka tytułów jak stąd do nieba a spora część naprawdę mi się podoba:) Że nie wszystkie to dzięki temu doceniam te dobre a proporcje są zdecydowanie na korzyść:D Jeśli mogę coś podpowiedzieć to być otwartym na nowe:) Jeśli zaczyna się nudzić coś co się do tej pory oglądało to poszukać czegoś innego, nowego, nieznanego... Przenieść się z północy na południe albo z teraźniejszości w przeszłość, z mainstreamu do paralella, z klucza aktorskiego na reżyserski.. jest cała masa możliwości:) Ciekawych możliwości:D
-
2008/09/04 20:14:43
Może i ostrzeżeń jest dużo, ale ja niestety ich nie czytałam. Muszę częściej zaglądać na form i poddać niektóre wątki wnikliwej analizie. Nie chcę zmarnować czas i nerwy na kolejne podobne dzieło.

Mariola, bardzo dobrze mówisz. Potrzebuję odmiany i mam w planach udać się na dłużej na południe, ale to jeszcze nie teraz. Obecnie zajęlam się nadrabianiem zaległości w lekturach:)))