Make a promise to live a lifetime in every heartbeat
Blog > Komentarze do wpisu
Yeh Raaste Hain Pyaar Ke, czyli Droga Miłości

Ocenę filmu Yeh Raaste Hain Pyaar Ke postanowiłam sprowadzić do zestawienia plusów i minusów, jego zalet i wad. Bez zbędnego gadania, zaczynam:

+ świetnie zapowiadająca się historia. Treść filmu możecie przeczytać tutaj, sprawdźcie czy nie mam racji?

+ ciekawa obsada, którą tym bardziej doceniam po przeczytaniu w Internecie, że początkowo role były oferowane innym gwiazdom Bollywood. Rola Saakshi była proponowana Rani Mukherji, a następnie Karismie Kapoor (tej to bym w filmie nie zniosła). W rolę ojca Rohita miał się wcielić Om Puri, a zamiast Ayaja początkowo miał wystąpić Sunil Shetty. Coś mi się wydaje, że gdyby obsada była taka jak na początku planowano, nie chciałabym widzieć tego filmu.

+ Ajay Devgan – boski jak zawsze:)

+ śliczna Preity – bardzo podobała mi się nie tylko jej gra, bo wypadła naprawdę naturalnie, ale przede wszystkim jej wygląd.

+ cudowna jak zawsze Madhuri Dixit z pięknym, promiennym uśmiechem na twarzy.

+ humorystyczne scenki z Panem KBC pt. „Zabierz samochód, zostaw dziewczynę”.

+ piękne sari.

+ trzymające w niepewności do końca seansu pytanie „Kogo wybierze Vicky?”.

+ i dwa trochę ironiczne plusiki: walczący jak lew Ajay oraz Preity w eleganckiej, czarnej sukience z elektryczną gitarą.


A teraz czas na kilka minusów:

- brak popisów tanecznych Madhuri Dixit – szczerze się dziwię, że twórcy nie wykorzystali talentu tanecznego aktorki.

- brak porywającej choreografii w teledyskach – dziwnie było patrzeć na takie jakieś nieskładne pląsanie aktorów, po tylu wcześniej widzianych świetnych popisach w innych filmach bolly.

- muzyka niezbyt wpadająca w ucho – przyznam się, że nie jestem w stanie teraz zanucić choćby fragmentu dowolnej piosenki z filmu.

- nieco rozwlekłe tempo akcji w środkowej części.

- mamroczący pod nosem przez kilka scen Ajay.


Gdy tak patrzę na to zestawienie, można by sądzić, że film mi się spodobał, bo zdecydowanie przeważają pozytywy. Otóż, nie! Mimo tych ciekawych plusów, film nie zachwyca i nie jest moim zdaniem wart ponownego oglądnięcia. Ot, taki na jeden raz.

Zdjęcia: www.bollywood.pl

wtorek, 16 września 2008, pheobe6

Polecane wpisy

  • Dilwale, czyli O wielkim sercu

    Produkcja: RedChillies Entertainment Reżyseria: Rohit Shetty Scenariusz: Yunus Sajawal Muzyka: AmarMohile Obsada: Shah Rukh Khan, Kajol, Varun Dhawan, Kriti San

  • Kites, czyli Latawce

    Produkcja: Rakesh Roshan Reżyseria: Anurag Basu Scenariusz: Anurag Basu, Robin Bhratt Muzyka: Rajesh ROshan Obsada: Hrithik Roshan, Barbara Mori, Kangana Ranaul

  • Thoda Pyaar Thoda Magic, czyli Odrobina Miłości Odrobina Magii

    Produkcja: Aditya Chopra, Kunal Kohli, Vicky Bahri, Vivek Bhatnagar, MituBhowmick Lange Reżyseria: Kunal Kohli Scenariusz: Kunal Kohli Muzyka: Shankar- Eshaan -