Make a promise to live a lifetime in every heartbeat
Blog > Komentarze do wpisu
Laaga Chunari Mein Daag, czyli Podróż kobiety

Film pokazuje zetknięcie się odmiennych światów. Dla dziewczyn wychowanych na prowincji życie w wielkim mieście okazuje się prawdziwym wyzwaniem. Ich poglądy oraz wyznawane przez nie wartości zostają wystawione na poważną próbę. Badki i Chutki szybko się dostosowują, przestają być naiwne i niewinne, ale niepostrzeżenie w wielkim mieście zatracają same siebie. Jak daleko można pójść na kompromis i zostać konformistą? Wielki świat wymaga wielu poświęceń.


Jest to film nie tylko o stopniowym upadku moralnym, o zatraceniu siebie, o zagubieniu własnych wartości. To krytyczne spojrzenie na wielkie miasto, przesiąknięte złem, rywalizacją, podłością, gdzie nie ma miejsca na przyjaźń. To także studium kobiecej psychiki, lecz również próba wniknięcia w motywy postępowania dziewczyny, która decyduje się zarabiać na życie jako sprzedająca własne ciało prostytutka. Pokazane jest jak daleko mogą sięgać poświęcenia dla rodziny i jak, nawet w najtrudniejszych warunkach, walczyć o swoja godność.

Podtytuł – „Podróż Kobiety” - jest jak najbardziej znaczący. Bohaterka przebyła długą drogę, od niewinnej dziewczynki wychowanej w domu pełnym miłości, po pracę jako luksusowa i rozchwytywana przez klientów dama do towarzystwa. Potem czekała ją jeszcze dłuższa podróż - w głąb samej siebie, zrozumienie własnych marzeń, pragnień oczekiwań. I wreszcie ostateczna wędrówka, znowu do normalnego życia.


Powyższa analiza filmu (źródło: www.bollywoodfilms.pl) jest jak najbardziej prawdziwa i zgadzam się z nią w zupełności. Takie filmy jak "Laaga Chunari Mein Daag – Podróż kobiety" zasługują na wielkie uznanie i każdy miłośnik kina, nie tylko indyjskiego, powinien poznać wzruszającą historię kobiety, która wie co znaczy miłość, poświęcenie i oddanie.

Jest to wspaniały obraz, który posiada wiele atutów. Najważniejszym z nich jest aktorstwo prezentujące się na najwyższym poziomie. Rani wcielająca się w rolę Badki nie ma sobie równych, a towarzysząca jej Konkona wypadła olśniewająco. Panowie, Abhishek Bachchan i Kunal Kapoor, również spisali się świetnie. Pomimo, że można mieć kilka zastrzeżeń do cech i zachowań niektórych postaci wynikających ze scenariusza (przede wszystkim postawa matki i ojca dziewczyn), jednak o samych odtwórcach głównych ról nie można powiedzieć ani jednego złego słowa.
Do kolejnych zalet filmu muszę zaliczyć: piękne zdjęcia (Banaras to wspaniałe miasto!), scenerie metropolii oraz szwajcarskich miast, idealnie dopasowane stroje, cudowną muzykę (szczególnie spodobała mi się pierwsza piosenka - "Hum To Aise Hai Bhaiya"), a także opowiadana historia w całości. "Laaga Chunari Mein Daag – Podróż kobiety" oczarował mnie pod każdym względem. Jestem zachwycona i cieszę się, że coraz więcej kręconych w Bombaju filmów porusza tematy, które do tej pory były omijane szerokim łukiem.

Film robi ogromne wrażenie – polecam gorąco!"Hum To Aise Hai Bhaiya"

Treść i trailer filmu Laaga Chunari Mein Daag – Podróż kobiety

Oficjalna strona filmu


Zdjęcia: www.yashrajfilms.com

środa, 15 kwietnia 2009, pheobe6

Polecane wpisy

  • Dilwale, czyli O wielkim sercu

    Produkcja: RedChillies Entertainment Reżyseria: Rohit Shetty Scenariusz: Yunus Sajawal Muzyka: AmarMohile Obsada: Shah Rukh Khan, Kajol, Varun Dhawan, Kriti San

  • Kites, czyli Latawce

    Produkcja: Rakesh Roshan Reżyseria: Anurag Basu Scenariusz: Anurag Basu, Robin Bhratt Muzyka: Rajesh ROshan Obsada: Hrithik Roshan, Barbara Mori, Kangana Ranaul

  • Thoda Pyaar Thoda Magic, czyli Odrobina Miłości Odrobina Magii

    Produkcja: Aditya Chopra, Kunal Kohli, Vicky Bahri, Vivek Bhatnagar, MituBhowmick Lange Reżyseria: Kunal Kohli Scenariusz: Kunal Kohli Muzyka: Shankar- Eshaan -

Komentarze
Gość: Zahra, *.inowroclaw.mm.pl
2009/04/16 14:08:16
Bardzo mnie zachęciłaś do obejrzenia tego filmu. :) Na pewno już niedługo go dostanę! A ta piosenka.. wspaniała! :D
-
2009/04/18 00:17:14
Ale jakim szerokim łukiem? Bez przesady, takie tematy nie są nowe w bolly:)
-
2009/04/19 21:08:27
Zahra - w takim razie jak tylko go dostaniesz, koniecznie obejrzyj, a następnie wpadnij, zeby napisać co o nim sądzisz:)

Mariola - wiem, że jest sporo filmów, które śmiało mówią o tematach długo uznawanych za tabu, ale w porównaniu z tymi cukierkowato-miłosnymi opowieściami, to jest jednak ich zdecydowanie jeszcze za mało
-
2009/04/20 00:25:00
Ale takich filmów zawsze chyba będzie mniejszość w każdym kinie mainstreamowym (nie tylko bolly). Zresztą LCMD akurat się tylko po pewnych problemach dość powierzchownie prześlizguje...I to wciąż jednak zbyt 'cukierkowa' opowieść jak na taki temat.
-
2009/04/21 12:46:16
I właśnie za to ten film spodobał mi się tak bardzo:D