Make a promise to live a lifetime in every heartbeat
Blog > Komentarze do wpisu
Billa

Produkcja: L. Suresh Balaji

Reżyseria: Vishnuvardhan

Scenariusz: Javed Akhtar, Salim Khan

Muzyka: Yuvan Shankar Raja

Obsada: Ajith Kumar, Nayantara, Prabhu Ganesan, Namitha, Rahman, Santhanam

Billa 2007

David Billa (Ajith Kumar) to niebezpieczny, ścigany przez policję, poszukiwany na całym świecie boss mafii. Jego obecną siedzibą jest Malezja. DSP Jayaprakash (Prabhu Ganesan) ma tylko jedną misję w życiu - schwytać Billę. Udało mu się odkryć, coś co pozwoli mu umieścić informatora tak głęboko w strukturze mafii, jak nikt dotąd. Odnalazł Velu (Ajith Kumar), drobnego złodziejaszka, który przyjechał z Indii, a który jest podobny do Billi jak dwie krople wody. DSP Jayaprakasha ma dla niego korzystną, ale jednocześnie niebezpieczną propozycję. Czy Velu zgodzi się na jego warunki?

Trailer:


Film jest remakiem Billa (1980) z Rajnikanthem, który z kolei powstał na bazie bollywoodzkiego filmu Don (1978), w którym tytułową rolę zagrał Amitabh Bachchan. W 2006 powstał także bollywoodzki remake Don: The Chase Begins z Shahrukhiem Khanem w roli głównej.

Billa 2007

Billa

Osobiście nie przepadam za remakami, ale dzięki przystojnemu Ajithowi wcielającemu się w tytułową postać, a także za sprawą nowoczesnej, dopracowanej formy film ogląda się bardzo dobrze. Dużym plusem jest niekonsekwentne trzymanie się pierwowzoru, dzięki czemu mamy możliwość porównywania i wychwytywania innych rozwiązań. Trzeba dodać, że niektóre zabiegi wypadły lepiej niż np. w Donie z 2006. Podobało mi się wiele rzeczy, m.in.: piękne scenerie, dynamiczne sceny walk i pościgów, ładne zdjęcia i profesjonalny montaż, rewelacyjna gra aktorów, zwłaszcza Ajitha, którego miałam przyjemność podziwiać po raz pierwszy. Ogólnie film jest bardzo efektywny i wart obejrzenia.

Receznja na blogu Arwenn

Tekst na podstawie www.bollywood.pl
Zdjęcia: www.ingiaglitz.com oraz www.spontic.files.wordpress.com

poniedziałek, 29 czerwca 2009, pheobe6

Polecane wpisy

  • Anniyan

    Produkcja: Oscar Ravichandran, D. Ramesh Babu Reżyseria: S. Shankar Scenariusz: S. Shankar Muzyka: Harris Jayaraj Obsada: Chiyyan Vikram, Sada, Vivek, Prakash R

  • Theeviravaathi, czyli Terrorystka

    Produkcja: Abhijit Joshi, A. Sreekar Prasad, Shree Prasad, A.Sriram Reżyseria: Santosh Sivan Scenariusz: Santosh Sivan, Ravi Deshpande, Vijay Deveshwar Muzyka:

  • Bombay, czyli miłość w walce z brakiem tolerancji religijnej

    Bombay to historia o zakazanej miłości. Hindus Shekhar(Arvind Swamy) zakochuje się ze wzajemnością w pieknej muzułmance Shaili(Manisha Koirala). Jednak rodziny