Make a promise to live a lifetime in every heartbeat
Blog > Komentarze do wpisu
Ram Jaane, czyli Na drodze miłości

Niewątpliwie Ram Jaane to film Shahrukha! Spisał się rewelacyjnie, aż brak mi słów, aby wyrazić mój zachwyt jego kreacją. Rzeczywiście jego pierwsze role są pełne pasji i zaangażowania, oddania i empatii. Występując w tym filmie jako człowiek, któremu życie nie szczędzi trudności, którego ludzie, nawet ci najbliżsi jego sercu, nie zawsze rozumieją i nie potrafią wesprzeć, był bardzo przekonujący i wiarygodny. Wszystkie emocje bohatera można z łatwością odgadnąć dzięki talentowi Khana.

Ram Jaane


Ram Jaane

Film jest bardzo dobry pod względem przesłania i treści, daje dużo do myślenia. Ukazanie na ekranie i wyniesienia do rangi wielkiego bohatera mężczyznę pełnego życia, mimo przeciwności losu, a jednocześnie wiecznie się buntującego przeciw niesprawiedliwości to świetny pomysł na film. Jedyne zastrzeżenie budzi postawa i zachowanie najlepszego przyjaciela Rama, ale postanowiłam to przemilczeć, bo ostatecznie i tak SRK triumfuje i dominuje w filmie.

 

Dostępne na polskim rynku wydanie Ram Jaane jest zdecydowanie zubożałe i podczas seansu czułam, że czegoś mi brakuje, że czegoś zostałam pozbawiona. Piosenki nawet jak na kino bollywoodzie pojawiały się zbyt często, w niektórych momentach praktycznie jedna po drugiej bez przerwy, a całość akcji była miejscami mało spójna i oderwana. Jak się później przekonałam polska wersja jest mniej więcej o 50 minut krótsza od oryginału. Jednak mimo wszystko film jest według mnie udany.

Piosenka:
Treść i trailer filmu Ram Jaane

Zdjęcia: www.dodatkidogazet.pl

poniedziałek, 13 lipca 2009, pheobe6

Polecane wpisy

  • Dilwale, czyli O wielkim sercu

    Produkcja: RedChillies Entertainment Reżyseria: Rohit Shetty Scenariusz: Yunus Sajawal Muzyka: AmarMohile Obsada: Shah Rukh Khan, Kajol, Varun Dhawan, Kriti San

  • Kites, czyli Latawce

    Produkcja: Rakesh Roshan Reżyseria: Anurag Basu Scenariusz: Anurag Basu, Robin Bhratt Muzyka: Rajesh ROshan Obsada: Hrithik Roshan, Barbara Mori, Kangana Ranaul

  • Thoda Pyaar Thoda Magic, czyli Odrobina Miłości Odrobina Magii

    Produkcja: Aditya Chopra, Kunal Kohli, Vicky Bahri, Vivek Bhatnagar, MituBhowmick Lange Reżyseria: Kunal Kohli Scenariusz: Kunal Kohli Muzyka: Shankar- Eshaan -

Komentarze
2009/07/13 22:47:17
SRK i Juhi? Za kilka dni będę miała szansę odświeżyć sobie wspaniałe,jak dla mnie, One 2 Ka 4 w kinie, więc może warto wkrótce sięgnąć i po Ram Jaane. Pozdrawiam ;)
-
2009/07/14 17:49:15
Tak, w Ram Jaane Juhi i SRK występują wspólnie. Nie wspomniałam o innych atorach celowo, ponieważ moim zdaniem Khan przyćmił wszystkich i chciałam to podkreślić.
On2Ka4 - z tym filmem ma miłe skojarzenia. Dobrze się na nim bawiłam.