Make a promise to live a lifetime in every heartbeat
piątek, 09 lutego 2018
Pokiri - DVD

Pandu (Mahesh Babu)jest bezwzględnym i brutalnym kryminalistą, zabijającym na zlecenie walczących ze sobą gangów. Jest niczym najemny wojownik, nie znający słowa litość. Wydaje się, że w jego życiu nie ma miejsca na miłość. Jednak gdy poznaje Shruti (Ileana), jego serce niespodziewanie zaczyna bić mocniej. Pandu nieco zdezorientowany dziwnym uczuciem, początkowo go nie rozumie i broni się przed nim. Jednak wkrótce zdaje sobie sprawę, że kocha dziewczynę. Shruti natomiast, po śmierci ojca musi pomagać w utrzymaniu rodziny i marzy o mężczyźnie, który zapewni jej spokojne życie. Co zrobi, gdy w jej sercu pojawi się nieśmiałe uczucie do Pandu i gdy wyjdzie na jaw, kim naprawdę jest jej ukochany

Polskie wydanie filmu na dvd przygotowała firma Epelpol. Strona wizualna jest bardzo ładna. Zdjęcia na pudełku i na zewnętrznej stronie opakowania płyty podobają mi się. Do wydania dołączone są: pocztówka i jednostronny plakat (nie wiem dlaczego na zdjęciu promującym wydanie nie został on zamieszczony), które są miłym prezentem dla fanów. Wydanie jest jednopłytowe z dodatkowym dostępem do wszyskich piosenek i za to jestem wdzięczna. Ogólnie cieszę się, że mam to wydanie w swojej kolekcji.

Opis dystrybutora

Zdjęcie www.bollywood.pl

niedziela, 27 września 2009
Dostana na dvd

Zwariowana komedia o losach dwóch mężczyzn i kobiety, których połączyło wspólne mieszkanie. I nie tylko ono… Sameer i Kunal poznają się podczas poszukiwania mieszkania do wynajęcia. W końcu decydują się na jedno z nich. Mają mieszkać z piękną Nehą. Jednak jej ciotka nie zgadza się na to, gdy odkrywa, że nowymi współlokatorami siostrzenicy mają być mężczyźni. Sameer i Kunal wpadają na pomysł, by udawać parę homoseksualistów, i w ten sposób uspokoić ciotkę Nehy. Początkowo wszystko idzie zgodnie z planem, ale wkrótce pojawiają się niespodziewane komplikacje...


Film - 147 min Dodatki - 150 min:

Wpadki na planie
Randka z filmem
Piosenka "Maa da laadla"
Jak powstał film
Usunięte sceny
Konkurs tańca
Zwiastuny
Pocztówka

Kilka dni temu oceniłam film Dostana, więc teraz nadeszła pora wystawić notę polskiemu wydaniu dvd. Szczerze mówiąc firma Epelpol zna się bardzo dobrze na tym co robi. Strona techniczna i oprawa graficzna, czyli przede wszystkim opakowanie i zdjęcia na okładkach, są znakomite. Tłumaczenie bardzo mi się podoba, zwłaszcza, że nie brakuje go w dodatkowych materiałach. Ogólnie jestem bardzo zadowolona z tego wydania.
Dodatki umieszczone na drugiej płycie są ciekawe. Szczególnie podobała mi się "Randka z filmem", podczas której można podziwiać Karana Johara oraz odtwórców głównych ról wypowiadających się na temat wslnej pracy i nie tylko w sposób nieskrępowany i otwarty. Jak zawsze wpadki z planu dostarczają dodatkowej rozrywki, a reportaż na temat powstawania filmu uzmysławia jak wielką pracę wykonałą cała ekipa.
 

Opis: www.bollywoodfilms.pl
Zdjęcie: www.bollywood.pl

wtorek, 25 sierpnia 2009
Rang De Basanti - DVD

Młoda brytyjska reżyser Sue planuje nakręcić film o indyjskich rewolucjonistach z lat 20 XX wieku, którzy przeciwstawiając się brutalnym rządom angielskim, dążyli do niepodległości swojego kraju. Kiedy okazuje się, że nie otrzyma funduszy na ten cel, na własną rękę próbuje zrealizować projekt, do którego przygotowywała się ponad 2 lata. Wyjeżdża do Indii, gdzie do produkcji zaprasza poznanych studentów. Szybko okazuje się, że młodzi ludzie nie potrafią zrozumieć opowiadanej przez Sue historii, nie doceniają walki swoich poprzedników o niepodległość Indii. Ich podejście zmieni się jednak diametralnie, gdy poznają nacjonalistę Laxmana Pandy’ego. Zrozumieją, co znaczy patriotyzm, tradycja i poświęcenie dla ojczyzny. A gdy z winy rządu zginie ich przyjaciel, przekonają się, że walka zapoczątkowana wiele lat temu wciąż trwa...Wydanie jednopłytowe:

Dodatki specjalne na płycie:
 • Jak powstał film
 • Usunięte sceny
 • Zwiastun
+ Plakat
+ Szafran wraz z przepisami


Pomino faktu, iż jakość obrazu pozostawia wiele do życzenia, a opakowanie nadal jest w formie góra-dół, wydanie filmu bardzo mi się podoba. Zdjęcia na pudełku są najlepsze spośród dostępnych, a dodatki dobrze odpracowane i ciekawe. Sam film zasługuje na uwagę, dlatego uważam, że warto mieć ten film w swojej kolekcji.


Opis: www.bollywoodfilms.pl
Zdjęcie: www.bollywood.pl

wtorek, 14 lipca 2009
Gwiazdy na ziemi (Taare Zameen Par) - DVD

Niezwykła historia małego chłopca, który zamknięty jest w świecie marzeń, fantazji i cudów. Mimo, że widzi wszystko w kolorowych barwach, nikt nie podziela jego wizji. Dorośli nie rozumieją jego fascynacji zwykłymi, przyziemnymi zjawiskami. Rodzice są rozczarowani jego wynikami w szkole, gdyż Ishaan (Darsheel Safary) nie potrafi sprostać stawianym mu zadaniom. Nie umie czytać ani liczyć. Nikt nie potrafi mu pomóc. Jest odrzucany i pogardzany. W końcu chłopiec nie wytrzymuje presji, zaczyna się buntować, przestaje chodzić do szkoły. Zostaje więc wysłany do szkoły z internatem. To jeszcze bardziej deprymuje Ishaana – jeszcze bardziej zamyka się w sobie, a świat powoli zaczyna tracić kolory. Jednak znajduje przyjazną duszę – nauczyciela rysunku, który rozumie chłopca i pragnie mu pomóc...Wydanie trzypłytowe

Płyta 1 - film 155 min

Płyta 2 - dodatki 100 min
Jak powstał film
Usunięte sceny
Materiały promocyjne
Zwiastuny

Płyta 3 - muzyka z filmu

+ dwie pocztówki

Film jest wspaniały, a jego polskie wydanie dvd dopieszczone do granic możliwości. Nie można mieć żadnych zastrzeżeń. Jakość kopii (w tym jakże ważne: dźwięk i obraz), tłumaczenie, napisy i lektor, dodatki na płycie oraz pocztówki, opakowanie, zdjęcia i kolorystyka – wszystko to jest fantastycznie dograne. Jeśli chodzi o same dodatki (bo o filmie nie będę ponownie się wypowiadać), to są one wysokim poziomie – Aamir Khan i jego studio spisało się bardzo dobrze. Najbardziej podobała mi się i zrobiła na mnie wrażenie relacja z planu. To był prawdziwy materiał, który pokazuje w jaki sposób film rzeczywiście powstaje, a nie czcze gadanie aktorów i twórców, sprowadzające się tylko i wyłącznie do zachwytów nad filmem. Autorzy reportażu niczego nie przeoczyli, a osoby zaangażowane w powstawanie TZP niczego nie ukrywały i nie próbowały upiększać, po prostu zaserwowali nam prawdziwą relację "Jak powstawał film", która udowadnia, że kręcenie filmu to jest naprawdę ciężka praca.


Treść filmu: www.bollywoodfilms.pl
Zdjęcia: www.bollywood.pl
sobota, 04 lipca 2009
Swades. Mój kraj - DVD

Mohan Bhagav (Shahrukh Khan) jest naukowcem z NASA. W dniu swoich urodzin przypomina sobie o Kaveriammemi - kobiecie, która opiekowała się nim w dzieciństwie, kiedy stracił rodziców. Studia, a potem praca z czasem zaczęły być dla niego ważniejsze od utrzymywania kontaktów z nią. Wreszcie zdał sobie sprawę, iż Kaveriamma musiała strasznie tęsknić, bierze więc urlop i jedzie do wioski w której mieszkał.

Początkowo Mohan, przyzwyczajony do życia w Ameryce, nie może się przywyknąć do życia w wiosce. Poznaję Gitę (Gayatri Joshi) - nauczycielkę w miejscowej szkolę. Mohan pomagając ludziom z wioski, niepostrzeżenie staje się jej częścią.

Ale urlop kiedyś się skończy. Co zrobi Mohan? Wróci do Ameryki czy zostanie tutaj?Wydanie dwupłytowe
- film - czas projekcji ok. 190 minut
- dodatki - ok. 85 minut.

 • Usunięte sceny
 • Wpadki na planie filmowym
 • Próby scenariuszowe
 • Zwiastun kinowy
 • Spoty TV
 • Karaoke
 • Piosenki
 • Galeria zdjęć
+ Podkładka pod myszkę

Polskie wydanie filmu Swades. Mój kraj przygotowane przez firmę Epelpol wygląda bardzo efektywnie i nie znajduję żadnych zastrzeżeń. Zdjęcia na okładce i na opakowaniu są ładne i oddają najważniejsze przesłanie filmu, dlatego cieszę się, że wybrano akurat te. Jakość filmu i dodatków pod względem obrazu, dźwięku i tłumaczenie, jest na najwyższym poziomie.

Dodatek w postaci podkładki pod myszkę komputerową, to miły prezent, tym bardziej, że zdjęcie, które zostało na niej zamieszczone podoba mi się najbardziej spośród wszystkich kadrów z filmu
.

Opis dystrybutora
Zdjęcie: www.bollywood.pl

poniedziałek, 25 maja 2009
Jodha Akbar (Księżniczka i cesarz) na DVD

Szesnasty wiek. Potężny i młody cesarz Akbar (Hrithik Roshan) poślubia księżniczkę z Radźputany - Jodhę (Aishwarya Rai). Małżeństwo jest przypieczętowaniem przymierza między państwami i religiami. Nieoczekiwanie ten polityczny alians zamienia się w piękną i dramatyczną historię miłosną.

"Księżniczka i cesarz" to epicki romans wyreżyserowany przez Ashutosha Gowarikera (Lagaan, Swades) z pięknymi zdjęciami i poruszającą muzyką A.R. Rahmana (Dil se, Slumdog. Milioner z ulicy) . Sceny batalistyczne zapierają dech w piersiach. Film był wielkim hitem w Indiach.Dodatki:

 • usunięte sceny (ok. 34 min)
 • wywiady z twórcami filmu (ok. 24 min)
 • zwiastuny
 • plakat
Mimo, że "Księżniczka i cesarz" jest jak najbardziej wart uwagi, to jednak wydanie dvd nieco mnie zawiodło, ponieważ poziom wydał mi się nieadekwatny do filmu. Przede wszystkim dziwię się, że Blink zdecydował się na wersje 2dvd przy czym na drugiej płycie nie znajdują się, jak to było do tej pory, dodatki, ale druga część filmu. Przypomina mi to czasy, gdy na rynku filmy były dostępne tylko w formacie vcd, które to płyty nie miały odpowiedniej pojemności, żeby zmieścić całość na jednym krążku, przez co człowiek podczas seansu musiał się podrywać z kanapy/sofy/fotela, aby włączyć dalszą część. W tym przypadku nie wydaje mi się, żeby film był aż tak długi, żeby nie móc umieścić go na jednej płycie, a na dodatkowej pozostałe materiały. No ale cóż, ja się na tym nie znam. Może nie było innej opcji. Tak czy owak jest to dla mnie wada wydania. Drugi minus należy się za plastikowe opakowanie (fe, odzwyczaiłam się od takiego prostego rozwiązania) na którym nie został odpowiednio wyeksponowany tytuł. Dodatkowo zewnętrzne tekturowe opakowanie również nie przemawia na korzyść, ponieważ pudełko z filmem wyjmuje się od dołu/od góry, a nie z boku (ten sposób sklejania opakowania jest najlepszy). Poza tym do niczego nie mam innych zastrzeżeń, bo dźwięk, obraz, lektor i napisy są w porządku, a dodatki ciekawe, nawet plakat jest miłym prezentem (nieco pogniecionym przez zatrzaski pudełka, ale jednak jest:)).

Zdjęcie i opis: www.bollywood.pl
piątek, 08 maja 2009
Laaga Chunari Mein Daag - Podróż kobiety na DVD

Film był nadzwyczaj niecierpliwie oczekiwany przez rzesze fanów. Został przyjęty z zachwytem jednak nie tylko z tego względu. Jest to jedna z najciekawszych premier Bollywood ostatnich lat.

Historia o miłości, samotności, obłudzie i zakłamaniu, która otacza wszystkich i wypacza nawet najczystsze uczucia. Pozbawia złudzeń, ale też pozbawia marzeń. Na szczęście film udowadnia, że prawdziwa miłość i przyjaźń przetrwają to wszystko.

Bohaterkami są siostry - Badki (Rani Mukerji) i Chutki (Konkona Sen Sharma). Wraz z rodzicami (Anupam Kher i Jaya Bachchan) wiodą spokojne i uporządkowane życie. Mieszkają na brzegu rzeki Ganges w Banaras. Są biedni, lecz uczciwi i szczęśliwi w swoim prostym życiu. Starsza z sióstr, Badki, czuje się odpowiedzialna za całą rodzinę i swoją młodszą siostrę. Dba zatem o edukację Chutki, a gdy już nie ma innej możliwości wspomożenia rodziny - Badki decyduje się na wyjazd do Mumbaju w celu wspomożenia rodziny. Obie siostry zakochują się - z wzajemnością. Jednak bojąc się utraty ukochanego, Batki sama wycofuje się ze związku i ucieka przed Rohenem.
Wydanie dwupłytowe zawiera :

Płyta 1 - film
Płyta 2 - dodatki:

 • Jak powstał film
 • Scenopis obrazkowy
 • Wywiad z Rani Mukherjee
 • Wywiad z Hemą Malini
 • Jak powstała piosenka "Hum to aise hain"
 • Jak powstała piosenka "Kachchi kaliyaan"
 • Zwiastun
 • Karaoke
Dodatkowym prezentem jest dwustronny plakat.

Film Laaga Chunari Mein Daag - Journey Of A Woman został bardzo ładnie wydany. Nie mam żadnych zastrzeżeń, ponieważ wszystkie moje oczekiwania zostały spełnione. Jakość dźwięku, obrazu i różnorodność dodatków stanowią o wysokiej ocenie i udanej premierze na DVD. Tak dobry film w pełni zasłużył na dopracowane (chociaż jak zwykle mam niedosyt ze względu na opakowanie typu góra-dół), kolekcjonerskie wydanie i bardzo się cieszę, że mam je w swojej kolekcji.Więcej na temat filmu do poczytania tutaj i tutaj


Opis: www.bollywoodfilms.pl
Zdjęcie: www.bollywood.pl

środa, 22 kwietnia 2009
Paheli na DVD

Historie miłosne zdarzają się codziennie. Swoją drugą połowę można spotkać wszędzie. Lachchi spotkała go w drodze do domu męża, chociaż sama o tym nie wiedziała. Sekret jest niezwykle sympatyczną i ciepłą, filmową wersją popularnej opowieści ludowej wywodzącej się z północnego stanu Indii - Radźastanu. Znakomite kreacje aktorskie to tylko jeden z jej licznych atutów. Doskonały scenariusz, piękne zdjęcia i bezbłędna reżyseria sprawiły, że w roku 2006 film został oficjalnym indyjskim kandydatem w walce o nominacje Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii Najlepszy Film Zagraniczny. Film do dziś cieszy się popularnością i sympatią widzów. Sekret zaprezentowano też polskiej publiczności, w 2006 roku, podczas festiwalu Era Nowe Horyzonty. Zdobył on wówczas rzesze wiernych fanów.

Piękna Lachchi (Rani Mukherjee) poślubia Kishana (Shah Rukh Khan), oziębłego i antypatycznego bogacza. Gdy orszak weselny dojeżdża do jego pałacu, panna młoda nie może doczekać się nocy poślubnej. Jednak Kishan nawet nie zbliża się do niej, wyznaje tylko, że następnego dnia wyjeżdża na pięć lat w interesach. Lachchi jest zrozpaczona, ale trzy dni później, zupełnie nieoczekiwanie Kishan wraca. Zachowuje się nie do poznania... Jest czuły, namiętny i przepełniony miłością do Lachchi. Czy to jej mąż? A jeśli tak, to co go tak nagle zmieniło? Jeśli to ktoś obcy, dlaczego wygląda jak Kishan i tak bardzo kocha Lachchi?


Płyta 1 - film

Płyta 2 - dodatki:

 • Premiera ścieżki muzycznej
 • Wywiady z twórcami
 • Jak powstał film

+ plakat jednostronny


Film został bardzo ładnie wydany, w dwuskrzydłowym opakowaniu, opatrzonym pięknymi, działającymi na zmysły zdjęciami. Jakość obu płyt jest bardzo dobra, zarówno pod względem obrazu i dźwięku, jak również tłumaczenia. Dodatki zawarte na drugiej płycie są interesujące i pozwalają lepiej zrozumieć pobudki twórców oraz docenić efekty ich pracy. Paheli to piękna baśniowa opowieść w niepowtarzalnym wydaniu. Jestem bardzo zadowolona z zakupu. Polecam wszystkim.Źródło: opis dystrybutora i www.bollywood.pl

środa, 25 marca 2009
Life in a Metro (Życie w metropolii) - DVD
Powiązane ze sobą historie ludzi, pragnących odnaleźć nie tylko miłość, ale też samych siebie w wielkim mieście, które potrafi łączyć, ale też często niepostrzeżenie dzieli.

Poznajemy losy Shikhi, która poświęciła swą pracę dla męża i rodziny, jednak mimo to małżeńskie szczęście nie trwa długo, a ona i Ranjit szukają miłości i namiętności w ramionach innych partnerów. Shikhi, zraniona obojętnością męża, daje się zafascynować spotkanemu przypadkowo aktorowi teatralnemu Akashowi. Siostra Shikhi - Shruti też nie potrafi znaleźć mężczyzny, z którym mogłaby spędzić resztę życia. Jako że zbliża się już do trzydziestki, więc postanawia spróbować znaleźć szczęście przez Internet. Umawia się z Montym, ale okazuje się, że oboje nie przypadają sobie do gustu...Film został wydany na jednej płycie, ale mimo to zawiera ciekawe dodatki. Wypowiedzi aktorów, twróców oraz innych osób związanych z powstawaniem filmu są interesujące, chociaż przyjemność z ich oglądania popsuł mi na koniec brak tłumaczenia ostatnich wypowiedzi. Bez bicia przyznam się, że nie rozumiem wypowiedzi w hindi;) Pod względem oprawy wizualnej okładki, jak również jakości dźwięku i obrazu, jestem zadowolona. Wszystko prezentuje się idealnie.


Dodatki:

 • Premiera filmu
 • Jak powstał film
 • Plakat
Najlepszym dodatkiem do filmu okazał się dla mnie piękny plakat, który jest wspaniałą ozdobą. Bardzo się cieszę, że zostało wybrane właśnie to zdjęcie z Irrfanem i Konkoną - śliczny widok.

Ogólnie wydanie filmu oceniam bardzo wysoko i zachęcam do obejrzenia historii toczącej się w zatłoczonej metropolii tych wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili.


Opis dystrybutora
Zdjęcie: www.bollywood.pl

piątek, 20 lutego 2009
U Me Aur Hum (Ty i ja) na DVD
"Ty i ja" to miłosna historia rozgrywająca się na luksusowym statku wycieczkowym. Psychiatra wraz z synem wybierają się w rejs. Podczas kolacji chłopak dostrzega śliczną dziewczynę, nie ma jednak odwagi do niej podejść. Wówczas ojciec postanawia pokazać mu, jak się podrywa kobietę. Przysiada się do nieznajomej i wciąga ją w rozmowę. Po chwili opowiada jej już historię Ajaya i Piyi. Historię swojej wielkiej miłości...

"Ty i ja" to triumfalny powrót Kajol, gwiazdy "Czasem słońce, czasem deszcz", na wielki ekran w romantycznej roli. Film wyreżyserował i zagrał w nim główną rolę mąż Kajol - Ajay Devgan.Płyta 1 - Film

Płyta 2 - Dodatki:
- Jak powstawał film
- Jak powstały piosenki

- Latająca kamera

- Premiera ścieżki dźwiękowej


Kartka walentynkowa
1. Przetnij kartkę na pół niepowtarzalnym wzorem.
2. Podrzuć połówkę kartki swojej Walentynce.
3. Pozwól odnaleźć swoją połówkę kartki i swoją miłość.


Jak już pisałam wcześniej na blogu (o tutaj) film jest wspaniały i ogląda się go z ogromnymi emocjami. Wydanie UMAH przygotowane przez Blink jest bardzo piękne i nie znalazłam żadnego niedociągnięcia, dvd jest dopracowane.
Zdjęcia na obu płytach są ładne i ze względu na różnicę kolorów na pewno nie można pomylić, która jest z filmem, a ktora z dodatkami. Poza tym bardzo podobają mi się wszystkie zdjęcia na opakowaniu, zarówno tym zewnętrznym jak i tym właściwym. Dodatkowy plus z przyjemnością przyznaję twardszemu, a co za tym idzie trwalszemu pudełku. Wcześniej w podobnym był wydany tylko film Dil Se, a szkoda, ponieważ takie sztywniejsze opakowanie jest bardziej efektywne. To tyle na temat strony wizualnej.

Jestem wdzięczna dystrybutorowi za krótki opis filmu, który nie zawiera spoilrów i nie psuje zabawy i przyjemności poznawania historii
Ajaya i Piyi

Jakość filmu i dodatków jest bardzo dobra. Film ogląda się przyjemnie w obu wersjach: z lektorem i przy włączonej opcji z napisami. Obraz i dźwięk są w porządku, a intensywność kolorów fantastyczna.

Pomysł z kartką walentynkową jest o tyle ciekawy o ile potraktuje się ją jak zwyczajną pocztówkę albo zdjęcie, które można włożyć do ramki. Rozcinanie i podrzucanie Walentynce połówki takiego ładnego zdjęcia nie wydaje mi się trafionym pomysłem.


Opis i zdjęcie: www.bollywood.pl

 
1 , 2 , 3
| < Lipiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Zakładki:
01. Bollywood
02. Tollywood
03. Kollywood
04. Bengal
05. Kino artystyczne z Indii
06. Kooprodukcje indyjskie
07. Hollywood z akcentem indyjskim
08. Dokument
09. Książki o Indiach/ z Indiami w tle
10. Teksty i łumaczenia piosenek
11. Bollywood-linki
12. Zdjęcia i tapety BOLLYWOOD
13. Shahrukh Khan
14. Muzyka BOLLYWOOD
15. Indie
16. Blogi o Bollywood
17. Czytane i przeglądane
18. Ważne strony