Make a promise to live a lifetime in every heartbeat
wtorek, 09 listopada 2010
New York, I Love You, czyli Zakochany Nowy Jork

Produkcja: Emmanuel Benbihy, Marina Grasic
Reżyseria: Natalie Portman, Yvan Attal, Brett Ratner, Mira Nair, Shekar Kapur, Allen Hughes, Shunji Iwai, Fatih Akin, Wen Jiang, Joshua Marston, Randy Balsmeyer
Scenariusz: Fatih Akin, Keenan Donahue, Natalie Portman, Anthony Minghella, Joshua Marston, Jeff Nathanson, Hu Hong, Jiang Wen, Meng Yao, Suketu Mehta, Shunji Iwai, Olivier Lécot, Yvan Attal, Xan Cassavetes, Stephen Winter, Hall Powell, Israel Horovitz, James Strouse
Obsada: Bradley Cooper, Shia LaBeouf, Natalie Portman, Anton Yelchin, Hayden Christensen, Orlando Bloom, Irrfan Khan, Rachel Bilson, Chris Cooper, Andy García, Christina Ricci, Uğur Yücel, Robin Wright Penn, Julie Christie, Maggie Q, Ethan Hawke, James Caan, Olivia Tribity, Blacke Lively, Drea de Matteo, John Hurt, Taylor Geare, Carlos Acosta, Jacinda Barrett, Eli Wallach, Cloris Leachman, Emilie Ohana, Eva Amurri, Justin Bartha

W wielkim mieście, które nigdy nie zasypia, codziennie budzi się miłość. Znakomici reżyserzy wraz z największymi gwiazdami światowego kina wykreowali niezwykłe dzieło, w którym, jak w kalejdoskopie, przeplatają się zaskakujące i elektryzujące opowieści o miłości. Zabawne, porywające, nastrojowe, pełne seksu, przyśpieszające bicie serca historie uczuciowych związków w zachwycającej scenerii romantycznego miasta. 

New York, I Love You składa się z 10 krótkich filmów (pierwotnie było ich 12, ale przed oficjalną premierą kinową usunięto dwie nowele – w reżyserii Scarlett Johansson i Andrieja Zwiagincewa). Każdy z nich opowiada o różnych formach miłości, wszystkie łączy oczywiście tytułowy Nowy Jork. Mamy więc: kieszonkowca, który spotyka na swojej drodze miłość, młodą chasydzką kobietę, która ma wyjść za mąż, pisarza, który szuka tematu, artystę w poszukiwaniu modelki, kompozytora, który musi coś przeczytać, dwie kobiety, których losy zostaną złączone, mężczyznę, który zabiera dziecko do Central Parku, spotykających się kochanków, parę, która wybiera się na spacer w swoją rocznicę, chłopaka, który idzie na studniówkę z dziewczyną na wózku inwalidzkim i wreszcie – emerytowanego piosenkarza, który rozważa samobójstwo.

New York, I Love You to film oryginalny, interesujący i pełen niespodzianek. Historie są kameralne i ciepłe, a narracja jest spokojna i subtelna. Ze względu na mnogość scenek i odrębnych historii niektóre nie pozostają w pamięci zbyt długo, ale zawsze pojawia się w nich pewien element, który sprawia, że losy bohaterów bez trudu zyskują zainteresowanie widza. Poszczególne epizody są wykonane bardzo dobrze pod kątem reżyserskim, ale tego należy się spodziewać już po przeczytaniu nazwisk osób, które nad produkcja pracowały. Żaden z twórców nie stara się stworzyć wielkiego dzieła, po prostu każdy opowiada swoja historię o zwyczajnych i niezwyczajnych ludziach, ich uczuciach, marzeniach i życiu. Film jednak nie byłby taki atrakcyjny i miły dla oka, gdyby nie Nowy Jork, który staje się nie tylko tłem dla wszystkich opowieści ale i bohaterem. Do tego dochodzą jeszcze świetne zdjęcia i ciekawa, różnorodna muzyka.


Zdecydowałam się na umieszczenie recenzji tego filmu na blogu, ponieważ zawiera on w sobie pewne indyjskie akcenty. Przede wszystkim mam tu na myśli obecność Irrfana Khana, aktora, którego pracę i talent bardzo cenię. Wystąpił on jako Mansuhkhbai, sprzedawca w sklepie jubilerskim (partnerowała mu widoczna na zdjęciu wyżej Natalie Portman), w segmencie w reżyserii Miry Nair, kolejnego akcentu, który nie może zostać przeoczony. 

Wśród reżyserów współtworzących film, znalazł się również Shekhar Kapur. Opowiedziana przez niego historia pobudza do myślenia i dostarcza wielu wrażeń artystycznych.


Opis dystrybutora, offpluscamera.com
Zdjęcia: media.thestar.topscms.com, sulekha.com, mdk.lubliniec.pl

| < Lipiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Zakładki:
01. Bollywood
02. Tollywood
03. Kollywood
04. Bengal
05. Kino artystyczne z Indii
06. Kooprodukcje indyjskie
07. Hollywood z akcentem indyjskim
08. Dokument
09. Książki o Indiach/ z Indiami w tle
10. Teksty i łumaczenia piosenek
11. Bollywood-linki
12. Zdjęcia i tapety BOLLYWOOD
13. Shahrukh Khan
14. Muzyka BOLLYWOOD
15. Indie
16. Blogi o Bollywood
17. Czytane i przeglądane
18. Ważne strony